Bayramda Değişen Şeyler

Bayramda Değişen Şeyler
Paylaş
 

Bayram İle İlgili Bilgiler

Malumunuz olduğu üzere kurban bayramı yaklaşıyor. Bayram günleri yaşamımız büyük değişimlere uğruyor. Herşeyden önce eğer sosyal bir insansak bayram günleri çok sıkıntı çekmeyiz. Gidip gelen akrabalar, arkadaşlar dostlar arasında mutlu sayılırız. Sosyal bir insan için bayram günleri düğün günleri gibi eğlencelidir. Ama eğer çok sosyal biri değilseniz ve benim gibi yanlız kalmayı seviyorsanız bayram günleri sizin için zor geçebilir. Günlük alışkanlıklarınız değişir ve sekteye uğrar. Sürekli vakum gibi dudakları ile sizi öpmeye çalışan akrabalar yanaklarınızı nemlendirmekten başka bir işe yaramazlar. Eğer içe kapanık biriyseniz genelde diğer odalara pek fazla uğramazsınız. Çünkü her gelenin bayramını kutlamak zorundasınız. Sürekli ayağa kalkma, şeker dağıtma zorundasınız. Çocukken hiç olmazsa öptüğümüz ellerden bize oluk oluk para akardı. Ama yetişkinken böyle bir şansımızda yok en nihayetinde birde işsiz isek. Bayramlar tam bir felaket gibi üstümüze çökecek. Çünkü iş sahibi insanlar bayram günleri evimize uğrarlar. Fakat bizimse bir işimiz olmadığı için hem kıyafetlerimiz daha kötü hemde bize gösterilen itibar daha düşük hem çekingenliğimiz daha fazladır. Genelde bizimle konuşulmaz daha çok parası olan insanla mal mülk sahibi olanla konuşulur sohbet edilir. En büyük ikram ona yapılır ki buda doğaldır. Ama ne var ki yinede bir parça alınırız. Bu yüzden siz işsizlere ve yoksulara en büyük http://www.sohbetnesesi.com/bayramda-degisen-seyler/ tavsiyemiz. bayramı olağan bir gün gibi karşılamak kıyıda köşede bir yer tutup kendinizi geri çekmek çok fazla görünmemek iyidir. Bunun dışında eğer para kazanmak istiyorsak işe önce evimize gelmiş olan en zengin adamın elini öperek başlayabiliriz. o para uzatacağı için niyeti olmayan diğerleri bile mahçup olmamak için bize bir parça para uzatırlar. Bu çocuken uyguladığımız ve çoğunlukla işe yarayan bir yöntemdi. Yada zengin akrabanın çocukları ile daha çok ilgilenip onun gönlünü almak ve para kazanmakta tabiki mümkündür. Yoksul akrabalar ise genelde istenmeyen konuktur. Onlar şeker ve yemek israfıdır. Bu yüzden genelde homurtu ile karşılanırlar. Ama ayıp olmasın diyede önlerine bir parça yemek verilir. Ve biraz fazla kalacak olurlarsa acaba ne zaman gidecek diye fısıldaşmaya başlarız. Onlar gittiklerinde onları kapıya kadar uğurlamayız. Halbuki varlıklı insanlar için uğurlamakla kalmaz ayakabılarını düzeltiriz. Onlar için eğiliriz. Tabi ki buda normaldir. Ama her şey ki gibi ne yazık ki buda abartılır.

Şimdi Gelelim İyi Şeylere: Bayramın iyi geçmesini istiyorsak, genelde bayramımızı kendi denklerimizle kutlamalıyız. Eğer zengin biriysem yoksul birini ziyaret etmemeliyiz. Çünkü yoksul birine yardım etsek bile adama göründüğümüz zaman adam yoksuluğunu hatırlayacaktır. Biz gittikten sonra adam bir boşluk hissedecektir. Aslında bizler bize merhamet eden insanları pek sevmeyiz. Çünkü bize merhamet eden insanları sevseydik, dilenciler dünyanın en sevgi dolu insanları olmalıydı. Bir insana yapacağımız en büyük hakeretlerden biri ona durup dururken yardım etmektir. Çünkü bir insana durup duruken yardım etmek demek aslında ona sen zayıfsın demektir. Bu yüzden dilenciler normal insanları sevmezler, aslında bize dua etseler bile içleri nefret doludur. Çünkü onlara vereceğimiz paralarla aslında onlara şunu söyleriz. Bak benim halim vaktim yerinde ben para kazanıyorum ama senin hiç bir şeyin yok al sana bu parayı şimdi defol… dolayısı ile dilenciler bizi sevmezken haksız değildirler. Şu halde bayramın iyi geçmesi için bir benzerimizi ziyaret etmeliyiz. Eğer zenginsek zengini ziyaret etmeliyiz. Eğer yoksulsakta yoksulu ziyaret etmeliyiz. Herkes kendi dünyasında kalmalıdır. Kimse kimsenin dünyasına giremez. Dolayısı ile yıllarca yüzünü görmediğimiz zengin bir akrabanın şimdi sırf bayram diye gelip bizi ziyaret etmesi kötü bir şeydir . Bunun yerine gider her gün kahvede oyun oynadığım adamla bayramlaşmak onun çocuklarına bir şey almak daha iyidir. En azından oda benim gibi biri…

Not: Sizlere Bayram ile ilgili verdiğimiz bu bilgiler genel anlamda olmazsa bile çoğumuzun yaşadığı içinde tutuğu birikimlerdir. İyi Bayramlar geçirmenizi temenni ederim.

Bu yazı 4836 kere okundu.
 • Site Yorum

5 adet yorum var.

 1. BERAY diyor ki:

  Sürekli vakum gibi dudakları ile sizi öpmeye çalışan akrabalar buna Katılıyorum gerçekten sevmediğim şeylerden birisi çok güzel anlatmışsınız emeginize saglık

 2. Nisa diyor ki:

  Gayet Başarılı bir makale olmuş.Yazanın Ellerine Sağlık. Ama Bence Zenginler Zenginlerle ,fakirler fakirlerle bayramlaşsın diye birşey olmamalıdır.Sonuçta Hepimiz İnsanız ve bu hayatta yarın ne olacağı belli olmaz. Bugün Zengin olan bir insan yarın yoksulluğa düşebilir ve ya yoksul insan bolluğa kavuşabilir. O yüzden herkes birbirini düşünmelidir. Bayramlar sevdiklerimizle beraber olmak içindir. Birlik ve Beraberlik önemlidir. Ve Bu Beraberlik Maddiyata Dayanmamalıdır.

 3. KareaS diyor ki:

  sayın admin yazınız gercekten güzel olmuş ama şuda bir gercek ki şimdiki zenginler bayram ziyaretlerini sevmemelerinden kaynaklı olsa gerek hemen bayram tatili başlangıcı tatile gidiyorlar buda ufakda olsak büykde olsak bayram harçlığı alma olasılığımızı ortadan kaldırıyor.eski bayramlar yok artık ne güzel söylemiş ibrahim tatlıses bayram gelmiş neyime :) tşkler yazınız için

 4. EsRa_NuR diyor ki:

  İlk önce Adminin Emeğine Sağlık güzel bir anlatım olmuş…Bayramları hiç sevmiorum özellikle katıldığım yer..Eğer içe kapanık biriyseniz genelde diğer odalara pek fazla uğramazsınız. Çünkü her gelenin bayramını kutlamak zorundasınız. Sürekli ayağa kalkma, şeker dağıtma zorundasınız bu yüzdendirki bayramları sevmiorrum büyüklerimizi birtek bayramda ziyaret etmekde günümüzde yaygınlaşmış yanlış buluorum bana uygun bi gün olmadığı içinde nefret ediorum yazıda birazda kendi anlatmak istediklerimi bulduğum için tekrar admine tşk edderim her günümüzü bayram sayıp büyüklerimizi ihmal etmiyelimm bir gün olmayabilirler…

 5. efeseherli diyor ki:

  evet güzel olmuş ama dediğiniz gibi genel anlamda bu niteliği taşımamaktadır.

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun