Büyük Kent Ve Küçük Kentlerde Yaşayan İnsanlar

Büyük Kent Ve Küçük Kentlerde Yaşayan İnsanlar
Paylaş
 

Büyük Ve Küçük Kentler

Bilindiği gibi hem Türkiye hemde dünyada kır ve köy nufusu hızla şehirlere boşalmakta oralarda büyük kent kültürü oluşmaktadır. Bakaların yerini Süper marketler almakta, küçük kahvelerin yerini resturant ve cafeler almakta, büyük anne ve büyük babaların yerini sadece anne,baba ve cocuktan oluşan çekirdek aile yer alıyor.

Peki bu iyi bir şeymi?

En nihayetinde eskiden büyük baba ve büyük annesi ile kanal çocuklar onların anlatığı masalarla büyüyor. Kalabalık aile ortamında eğer sevgi hakim ise daha sağlıklı ve gürbüz çocuklar oluyor. Ama bu gün çocuklar sadece anne ve babaları ile kaliyor. Eğer anne ve babalarıda çalışıyorsa çocuk bir bakıcının eline veriliyor. Yada bir kreşe gönderiliyor. Orada Allah’a emanet yaşıyor. Bu çocuğun illerde sağlıklı bir birey olacağını söyleyebilirmiyiz. Yada eskiden bakalar vardı, Bu bakalar paramız olmadığında, başımıza bir iş geldiğinde veresiye defterlerine bizim için borç yazarlardı. Bu günkü süper marketçiler gibi parayı hemen istemezlerdi. Veresiye defterlerini özler olduk. Büyük şehirlerde insanlar çok daha fazla iç içe olmalarına rağmen bir birlerinin yüzlerini daha çok görmelerine rağmen selamlaşma dahi kesiliyor. Kalabalıklar içinde yanlız insanlar yetişiyor. Ama küçük şehirde de herşeyin dört dörtlük olduğunu söylemek abartılı olur ama küçük şehirlerde herkes birbirini tanıdığı için daha rahat gezemezsiniz. Dedikodunuz çok yapılır. Bu yüzden özelikle muhafazakar taşra şehirlerinde bir kızla çıkmak bol miktarda dedikoduya namus ve kan davalarına sebebiyet verebilir. Ama öte yandan hayırseverlik düşene yardım etme küçük şehirlerde daha fazladır. http://www.sohbetnesesi.com/buyuk-kent-ve-kucuk-kentlerde-yasayan-insanlar

İyi Ama ne yapalım ?

Büyük şehirleri terk edip küçük şehirlerdemi yaşayalım. Köyemi dönelim. Tabiki söylemeye çalıştığımız bu değil zaten istesekte internetleri, klasörülerimizi, modalı ayakabılarımızı bırakıp tekrar kazma ve küreğe ve sabana geri dönemeyiz. Ama en azından oradaki sıcak aile ilişkilerini, muhabbetlerini büyük kentlerede taşıyabiliriz. Köyden biri bizi ziyarete geldiğinde hemen diğer odaya kaçmamalıyız onada insan gibi muamele etmeli, güler yüzle dinlemeli ve anlamaya çalışmalıyız.

Bakın o zaman küçümsenilen bu insanlar aslında hiçte sandığınız gibi boş ve anlamsız değiler.

Bu yazı 2631 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun