Çocuk İyimidir

Çocuk İyimidir
Paylaş
 

Çocuğun Doğası

Göz bebeğimiz gibi sevdiğimiz, sürekli koladiğimiz cocuklar gerçekten iyi insanlarmıdır. Bizde çocukları sürekli sevecen ve melek olarak tavsir ederiz. Elbetteki nasıl ki iyi bir adam varsa iyi bir çocukta olabilir. Ama şuda bir gerçektir ki. Bu her zaman geçerli bir kural değildir. Bir çocuk yedisinde neyse yetmişinde de o olabilir. Eski kabileler aslında günümüz insanı gibi çocukların iyi olduğuna inanmıyordu. hatta bazı eski kabileler tanrıya kurban verirken çocukları seçiyolardı. Burada iki açıklama aklımıza gelmektedir. Bu kabileler ya çocukların saflığına ve temizliğine inanıyor bu yüzden kurban ediyolardı, yada aslında çocukları kurban ettiğine göre onları zaten gözden çıkarmişlardı. Nitekin çocuk üretime katkıda bulunamaz. hayvancılık yapıp toprak süremezdi. Bu yüzden bir işe yaramaz parazit olarak görülüp tanrıya kurban edilmeside olasıdır. Eski arabistanda bazı kabileler kız çocuklarını toprağa gömer. ve öldürürlerdi. buda gösteriyor ki eski insanlar çocukları bizim kadar temiz ve mahsum görmüyolardı. onlara göre çocuk temiz değildir. Birde kendi çocukluğumuza bakalım. Aslında bizler çocuken niyet sahibiyizdir. Çocuk niyet sahibidir. yalan söyler, plan kurar, kıstırır bir yetişkin kadar kötüdür. çocuk denetimsiz ve kendi http://www.sohbetnesesi.com/cocuk-iyimidir/ doğasını olduğu gibi teşhir eder. Eğer çocukta bir mahsuniyet varsa buda çocuğun unutkanlığıdır. Yani bir çocuk bir saplantıyı bir yetişkin kadar ısrarla kovalamaz. kolay unutur, hemen inanır. Onu temiz yapanda olsa olsa budur. Size bir anımı anlatmak isterim. Ben evde yokken yeğenlerime bir sürü gofret ve büsküvi alıp onlara vermeme rağmen ve önceden de uyarmama rağmen evraklarımı karıştırırlar. Onlarla tartıştığımda ise beni hemen mat ederler. Çocukta muthiş bir ısrar ve tartışma gücü vardır. Peki ne yapmalıyız, çocuklara karşı tavırlarımızı değişelim mi yada onları sevmeyelim mi. tabiki hayır elbete ki bir çocuk mahsumdur. Ama kötüdür. dolayısı ile çocukları izlemeli yönlendirmeli ve onlarla ortak olmalıyız. Bir yetişkinin bazen bir çocukla ciddi bir iş birliği yapması onu ortak etmesi gerekir. Yinede ölçüyü kaçırmadan.

Not: Aman siz siz olun dediklerimize kanmayıp çocuklarınızı yinede sevin. Bu yazımızı okuyup çocuklar işe yaramaz demeyin… Sizde bir zamanlar unutmayın ki çocuktunuz. Bir başka konumuzda görüşmek dileği ile hoşçakalın.

Bu yazı 2949 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Serfan diyor ki:

  Kardeşim güzelde bu kadar cümleyi bir araya getirip biraz saçma konu yapmışsın konuları birbine bağlayıp aslında çocukların bizler için ne kadar önemli oldğunu vurgulayabilirdin:) buda düşünce fakat yinede eleştiriye açık olmalısın.

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak. Çeşitli seminerler, toplantılar ve iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Henüz kararlarınızı uygulamaya başlamamış olsanız bile dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız ve kendinizi bugün daha iyi hissedeceksiniz. Eski dostlarınız ile ilgili alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak. Belki de fikirlerinizi tamamen değiştirebilirsiniz ve eski dostlukları canlandırabilirsiniz. Özgür olmak ve düşüncelerinizi gerçekleştirmek için dayanılmaz arzular duyabilirsiniz. Fakat şimdilik gelişmeleri akışına bırakacaksınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve onlara yardımcı olmak için bazı işlerinizi erteleyebilirsiniz. Fakat kendinizi iyi hissedeceksiniz ve sevdiklerinize yardımcı olmaktan keyif alacaksınız. Böylece ilişkileriniz daha sıcak olacak. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve karşılaştığınız bazı olaylar sizi heyecanlandıracak ve hayal gücünüz uyanacak. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilirsiniz ve arkadaşlarınız ile birlikte çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Ayrıca hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için yoğun bir gün...
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
İş nedeniyle veya bir yakınınızın size ihtiyacı olduğu için seyahate gidebilirsiniz. Fakat yolculuğun amacı her ne olursa olsun hayal gücünüzü harekete geçirecek. Yolculuk sırasında karşılaştığınız kişilerden etkilenebilir ve kendi davranışlarınızın farkına varabilirsiniz. Güç, iktidar, zenginlik ve başarılı olmak istediğiniz bir dönem... Kariyeriniz ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyuyorsunuz. Ancak bunun için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Aslında şansınız yükseliyor ancak bazı detayları gözünüzde büyütme ihtimaliniz var. Ayrıntılar ile çok fazla ilgilenmeyin ve isteğinize odaklanın.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde duygularınız derinleşecek ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen farklı istekler ve özellikle geçmişte yaşadığınız olaylar yoğunlaşmanıza neden olacak. Anneniz ve çocukluk günlerinizi hatırlayabilirsiniz. Fakat gün içinde karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak ve sürprizler harekete geçmenize yardımcı olacak. Bu arada dikkatli, planlı ve çözümleyici tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Yeni projeler yapabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Bugün yapacağınız teklifler ve sunumlar sırasında heyecanınızı denetlemeniz zor olabilir. Fakat sizin heyecanınız ve canlılığınız çevrenizi de etkileyebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi sağlığınıza ve sağlık konularına odaklayacaksınız. Kaygılarınız yüzünden duygusal gerilim hissedebilirsiniz. Endişelerinizi çevrenize yansıtmayın ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen kaygı ile davranmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında meydana gelen olaylar hayal gücünüzü uyandırıyor ve idealleriniz değişiyor. Ancak bu değişimden sevdikleriniz pek memnun olmayabilir. Stratejinizi değiştirebilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayabilirsiniz. Gelişen olaylar karşısında isteklerinizin gerçekleştiği duygusu içine girecek ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Şimdiye kadar farkında olmadığınız önemli ayrıntıları görecek ve bu durumu fırsata dönüştüreceksiniz. İyi duygunuz sayesinde şansınız giderek yükseliyor. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olacak ve geleceğe yönelik yepyeni idealler içine gireceksiniz. Sözü geçen saygın kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Onların desteğini alabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve düşüncelerinizi kararlı bir biçimde ortaya koyacaksınız. Bugün kendinizi güçlü ve heyecanlı hissedeceksiniz. Karşılaştığınız sürpriz gelişmeler ve ilginç kişiler duygularınızı harekete geçirecek. Bu arada şüpheci bir tavır içinde olabilirsiniz ancak kaygılarınızı sevdiklerinize yansıtmayın ve hayal gücünüzü olumlu yönde kullanın. İsteklerinizi gerçekleştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz ve yapıcı tutumunuz ile çevrenizi etkileyeceksiniz. İlginç fikirleriniz olabilir ve farklı organizasyonlar ilginizi çekebilir. Atılım yapmak için kuvvetli arzularınız olabilir fakat şimdilik araştırmanız gerekebilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Çocuklar, kardeşler veya arkadaşlarınız davranışları ve söyledikleri sözler kafanızı karıştırabilir. Bu arada yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun ve akıl yürütmek yerine sezgilerinize güvenin. İçinizden yükselen sese kulak verirseniz, başarılı olacaksınız. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Meydana gelen olaylar sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Aslında fikirlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz ve bugün dostlarınızın tavsiyesini dinleyebilirsiniz. İlginç kişiler dikkatinizi çekecek.
KOVA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Sürprizler sizi canlandıracak... Bütün dikkatinizi yatırıma odaklayabilir, geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için çeşitli projeler yapabilirsiniz. Ev, araba almak veya iş kurmaya yönelik arzular duyabilirsiniz. Bu nedenle araştırmalar yapabilir, isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Bu arada hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Hem arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız, hem de kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Ancak baskı hissettiğiniz konular ve bazı fikirlerinizi değiştirmeye zorlayan durumlar yüzünden sağlık sorunları çıkabilir. Fakat yaşam enerjiniz yüksek ve sorunları kolay atlatabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun