Çocuk İyimidir

Çocuk İyimidir
Paylaş
 

Çocuğun Doğası

Göz bebeğimiz gibi sevdiğimiz, sürekli koladiğimiz cocuklar gerçekten iyi insanlarmıdır. Bizde çocukları sürekli sevecen ve melek olarak tavsir ederiz. Elbetteki nasıl ki iyi bir adam varsa iyi bir çocukta olabilir. Ama şuda bir gerçektir ki. Bu her zaman geçerli bir kural değildir. Bir çocuk yedisinde neyse yetmişinde de o olabilir. Eski kabileler aslında günümüz insanı gibi çocukların iyi olduğuna inanmıyordu. hatta bazı eski kabileler tanrıya kurban verirken çocukları seçiyolardı. Burada iki açıklama aklımıza gelmektedir. Bu kabileler ya çocukların saflığına ve temizliğine inanıyor bu yüzden kurban ediyolardı, yada aslında çocukları kurban ettiğine göre onları zaten gözden çıkarmişlardı. Nitekin çocuk üretime katkıda bulunamaz. hayvancılık yapıp toprak süremezdi. Bu yüzden bir işe yaramaz parazit olarak görülüp tanrıya kurban edilmeside olasıdır. Eski arabistanda bazı kabileler kız çocuklarını toprağa gömer. ve öldürürlerdi. buda gösteriyor ki eski insanlar çocukları bizim kadar temiz ve mahsum görmüyolardı. onlara göre çocuk temiz değildir. Birde kendi çocukluğumuza bakalım. Aslında bizler çocuken niyet sahibiyizdir. Çocuk niyet sahibidir. yalan söyler, plan kurar, kıstırır bir yetişkin kadar kötüdür. çocuk denetimsiz ve kendi http://www.sohbetnesesi.com/cocuk-iyimidir/ doğasını olduğu gibi teşhir eder. Eğer çocukta bir mahsuniyet varsa buda çocuğun unutkanlığıdır. Yani bir çocuk bir saplantıyı bir yetişkin kadar ısrarla kovalamaz. kolay unutur, hemen inanır. Onu temiz yapanda olsa olsa budur. Size bir anımı anlatmak isterim. Ben evde yokken yeğenlerime bir sürü gofret ve büsküvi alıp onlara vermeme rağmen ve önceden de uyarmama rağmen evraklarımı karıştırırlar. Onlarla tartıştığımda ise beni hemen mat ederler. Çocukta muthiş bir ısrar ve tartışma gücü vardır. Peki ne yapmalıyız, çocuklara karşı tavırlarımızı değişelim mi yada onları sevmeyelim mi. tabiki hayır elbete ki bir çocuk mahsumdur. Ama kötüdür. dolayısı ile çocukları izlemeli yönlendirmeli ve onlarla ortak olmalıyız. Bir yetişkinin bazen bir çocukla ciddi bir iş birliği yapması onu ortak etmesi gerekir. Yinede ölçüyü kaçırmadan.

Not: Aman siz siz olun dediklerimize kanmayıp çocuklarınızı yinede sevin. Bu yazımızı okuyup çocuklar işe yaramaz demeyin… Sizde bir zamanlar unutmayın ki çocuktunuz. Bir başka konumuzda görüşmek dileği ile hoşçakalın.

Bu yazı 3906 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Serfan diyor ki:

  Kardeşim güzelde bu kadar cümleyi bir araya getirip biraz saçma konu yapmışsın konuları birbine bağlayıp aslında çocukların bizler için ne kadar önemli oldğunu vurgulayabilirdin:) buda düşünce fakat yinede eleştiriye açık olmalısın.

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün işlerinizi yapmak size zor gelmeyecek ve ağır işleri kolay yapacaksınız. Kendinizi daha rahat ve iyi hissedeceğiniz bir gün. İsteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Ayrıca bugün sevdiğiniz konular ile ilgilenecek ve dostlarınız ile haberleşeceksiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile çevrenizi etkileyebilir, sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Ciddiye aldığınız konuları rahat bir şekilde ortaya koyabilir ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Günün saatlerinde farklı bir heyecan hissedebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde duygularınızı denetlemeniz zor olabilir. Fakat öğlene doğru haliniz değişecek. Bu arada projeleriniz ile ilgili gelişmeler beklediğinizden daha farklı yönde gelişebilir. Veya bazı karışıklıklar çıkabilir ve çok fazla emek gerektiren konular ile ilgilenmeniz gerekebilir. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile haberleşecek ve keyifli programlar yapacaksınız. Ayrıca projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Kararlı ve kendinden emin tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler oluşmaya başlıyor. Ancak istediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Fakat siz sakin ve kararlı tavrınızı sürdüreceksiniz. Güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz ve siz de olaylar karşısında enerjik ve güçlü bir tavır sergileyeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşebilir ve onların ziyaretine gitmeyi düşünebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşecek ve eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Bu arada hayal gücünüz uyanabilir. Sabırlı olmanız gereken bir dönem. Bu arada dostlarınıza ve sevdiğinize karşı kırıcı davranmayın.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bugün kendinizi güçlü ve başarılı hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik büyük istekleriniz olabilir. Ayrıca ciddiye aldığınız konular ile ilgili sabırlı ve kararlı davranacaksınız. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve yapmak istediğiniz konular hakkında onların görüş ve yardımını isteyebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Beklentilerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik yeni atılımlarda bulunmanız mümkün. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu öğrenebilirsiniz. İstekleriniz giderek artıyor ve geleceğe yönelik büyük beklentiler içine giriyorsunuz. Seyahat projeleri yapabilir, planlarınızı uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız ve arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapacaksınız. Sevdiğinize karşı daha anlayışlı davranmanız gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Özellikle geçmişte yaşadığınız keyifli zamanları hatırlayabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güçlü olduğunu bildiğiniz yakınlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız olaylar karşısında duygusal tepkiler göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Beklediğiniz gelişmeler istediğiniz kadar hızlı olmadığı için sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artıyor ve beklentileriniz de giderek yükseliyor. Biraz makul olun ve aceleci davranmayın. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Sportif faaliyetler, yürüyüş yapmak ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygu ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir ve bu arada çözüm bekleyen konular kafanızı karıştırabilir. Ancak sabırlı ve sakin bir biçimde olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Sevdiğinizin ve dostlarınızın ilgisi moralinizi yükseltecek. Orta çıkmış olan bazı karışıklıkları çözümlemek için sevdiğinizin desteğini alabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuzu hissedeceksiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişeli bir tavır içine girmekten kaçının ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin.
Facebookta bizi bulun