Çocuk İyimidir

Çocuk İyimidir
Paylaş
 

Çocuğun Doğası

Göz bebeğimiz gibi sevdiğimiz, sürekli koladiğimiz cocuklar gerçekten iyi insanlarmıdır. Bizde çocukları sürekli sevecen ve melek olarak tavsir ederiz. Elbetteki nasıl ki iyi bir adam varsa iyi bir çocukta olabilir. Ama şuda bir gerçektir ki. Bu her zaman geçerli bir kural değildir. Bir çocuk yedisinde neyse yetmişinde de o olabilir. Eski kabileler aslında günümüz insanı gibi çocukların iyi olduğuna inanmıyordu. hatta bazı eski kabileler tanrıya kurban verirken çocukları seçiyolardı. Burada iki açıklama aklımıza gelmektedir. Bu kabileler ya çocukların saflığına ve temizliğine inanıyor bu yüzden kurban ediyolardı, yada aslında çocukları kurban ettiğine göre onları zaten gözden çıkarmişlardı. Nitekin çocuk üretime katkıda bulunamaz. hayvancılık yapıp toprak süremezdi. Bu yüzden bir işe yaramaz parazit olarak görülüp tanrıya kurban edilmeside olasıdır. Eski arabistanda bazı kabileler kız çocuklarını toprağa gömer. ve öldürürlerdi. buda gösteriyor ki eski insanlar çocukları bizim kadar temiz ve mahsum görmüyolardı. onlara göre çocuk temiz değildir. Birde kendi çocukluğumuza bakalım. Aslında bizler çocuken niyet sahibiyizdir. Çocuk niyet sahibidir. yalan söyler, plan kurar, kıstırır bir yetişkin kadar kötüdür. çocuk denetimsiz ve kendi http://www.sohbetnesesi.com/cocuk-iyimidir/ doğasını olduğu gibi teşhir eder. Eğer çocukta bir mahsuniyet varsa buda çocuğun unutkanlığıdır. Yani bir çocuk bir saplantıyı bir yetişkin kadar ısrarla kovalamaz. kolay unutur, hemen inanır. Onu temiz yapanda olsa olsa budur. Size bir anımı anlatmak isterim. Ben evde yokken yeğenlerime bir sürü gofret ve büsküvi alıp onlara vermeme rağmen ve önceden de uyarmama rağmen evraklarımı karıştırırlar. Onlarla tartıştığımda ise beni hemen mat ederler. Çocukta muthiş bir ısrar ve tartışma gücü vardır. Peki ne yapmalıyız, çocuklara karşı tavırlarımızı değişelim mi yada onları sevmeyelim mi. tabiki hayır elbete ki bir çocuk mahsumdur. Ama kötüdür. dolayısı ile çocukları izlemeli yönlendirmeli ve onlarla ortak olmalıyız. Bir yetişkinin bazen bir çocukla ciddi bir iş birliği yapması onu ortak etmesi gerekir. Yinede ölçüyü kaçırmadan.

Not: Aman siz siz olun dediklerimize kanmayıp çocuklarınızı yinede sevin. Bu yazımızı okuyup çocuklar işe yaramaz demeyin… Sizde bir zamanlar unutmayın ki çocuktunuz. Bir başka konumuzda görüşmek dileği ile hoşçakalın.

Bu yazı 3543 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Serfan diyor ki:

  Kardeşim güzelde bu kadar cümleyi bir araya getirip biraz saçma konu yapmışsın konuları birbine bağlayıp aslında çocukların bizler için ne kadar önemli oldğunu vurgulayabilirdin:) buda düşünce fakat yinede eleştiriye açık olmalısın.

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun