Düğün Ve Ölüm

Düğün Ve Ölüm
Paylaş
 

Düğünlerimiz Ve Ölümler

Bilindiği gibi hayatımıza anlam ve renk katan şeyler düğünler, biz düğünlerle yeni bir yaşama start alır, eski yaşamımıza veda ederiz. Yeni bir düğün eski alışkanlıklara ve eski arkadaşlara bir vedadır. Çünkü evlenen insanlar gençlik veya haytalık dönemi arkadaşlarını pek arayıp sormazlar. Düğünlerle beraber hayatımızda bazı pozitif gelişmelerde görülür. Daha açık konuşmak gerekirse düğünlerin günlük öneminden bahsedelim. Bir düğün ile tüm eski tanıdıklar ahbaplar bir araya gelip oynar ve yer içerler. Her genç kız en güzel elbiselerini giyip yine her genç erkekte en güzel elbiselerini giyip düğün salona veya düğün mekanına koşturur. Bölelikle yeni beraberlikler yeni çıkma teklifleri bu bir vesile olur, Ama sizler belkide benim gibisiniz, söz gelimi ben düğünleri pek sevmem çünkü gürültülü ortamlar hoşuma gitmez, Halbuki kendi arkadaşlarımı zor ikna ederken birde eski arkadaşlarla mı uğraşayım. Bu yüzden düğünün bitmesini beklerim, gelin ve damat gittikten sonra belkide ortaya çıkarım. İşin aslı bir düğün yapmadan evlenmek çok hoşuma giderdi. Kimsenin olmadığı ve hatta nikah şahidinin bile katılmadığı http://www.sohbetnesesi.com/dugun-ve-olum/ bir düğün düşünüyorum. Biraz saçma olcak ama kadir inanırın bir filminde sevgilisi ile evlenen kadir inanır, denizler şahidim olsun demişti. İşte bende hiç kimsenin olmadığı dağları, taşları şahit gösterebileceğim böyle bir düğün isterim. Çok romantik bir insan olmaktan değil de, huzurlu şeyler sevdiğim içindir.
Şimdide isterseniz ölüme gelelim. Ölüm olayı yaşamamıza bir tuaflık getirir. Ölen biri bize yaşamımızın geçici olduğunu hatırlatır. Üniversitede iken bir hocamız önce dedem öldü, sonra babam öldü, dedem ölünce hiç korkmamıştım, babam ölünce ilk defa ailemizin kayıp göçtüğü fikri beynime yerleşti. O Zaman biraz hüzünlendim ama hayla ben gencim babam ve dedem zaten gençtiler diye kendimi avutuyordum. Ama abimi de trafik kazasında kaybedince artık ölümün bir tesadüf olmadığını ve her an kapıyı çalabileceğini anladım. Demek istediğim yaşamımız aslında iki kutupludur. Bir yandan düğünler yapar, diğer yandan cenazeler kaldırırız. Düğün salonlarında mutlu evlilik yapan kaç insan öldüklerinde yan yana mezarlarda yer almışlardır. Cenazelerin en kötü taraflarından biride gürültülü ağlamalar ve sızlamalardır. İnsanların yüzleri bakışları bile ölümün havasını taşır. Öleki bir yas evinde çok uzun kalmak istemeyiz.

Not: Sizlere bu gün naçizene ölüm ve yaşamın bir diğer paradoksu olan düğünü biraz kıyaslıyarak fikir vermeye çalıştık. Dileriz yararlı olmuşuzdur.

Bu yazı 34208 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun