Düğün Ve Ölüm

Düğün Ve Ölüm
Paylaş
 

Düğünlerimiz Ve Ölümler

Bilindiği gibi hayatımıza anlam ve renk katan şeyler düğünler, biz düğünlerle yeni bir yaşama start alır, eski yaşamımıza veda ederiz. Yeni bir düğün eski alışkanlıklara ve eski arkadaşlara bir vedadır. Çünkü evlenen insanlar gençlik veya haytalık dönemi arkadaşlarını pek arayıp sormazlar. Düğünlerle beraber hayatımızda bazı pozitif gelişmelerde görülür. Daha açık konuşmak gerekirse düğünlerin günlük öneminden bahsedelim. Bir düğün ile tüm eski tanıdıklar ahbaplar bir araya gelip oynar ve yer içerler. Her genç kız en güzel elbiselerini giyip yine her genç erkekte en güzel elbiselerini giyip düğün salona veya düğün mekanına koşturur. Bölelikle yeni beraberlikler yeni çıkma teklifleri bu bir vesile olur, Ama sizler belkide benim gibisiniz, söz gelimi ben düğünleri pek sevmem çünkü gürültülü ortamlar hoşuma gitmez, Halbuki kendi arkadaşlarımı zor ikna ederken birde eski arkadaşlarla mı uğraşayım. Bu yüzden düğünün bitmesini beklerim, gelin ve damat gittikten sonra belkide ortaya çıkarım. İşin aslı bir düğün yapmadan evlenmek çok hoşuma giderdi. Kimsenin olmadığı ve hatta nikah şahidinin bile katılmadığı http://www.sohbetnesesi.com/dugun-ve-olum/ bir düğün düşünüyorum. Biraz saçma olcak ama kadir inanırın bir filminde sevgilisi ile evlenen kadir inanır, denizler şahidim olsun demişti. İşte bende hiç kimsenin olmadığı dağları, taşları şahit gösterebileceğim böyle bir düğün isterim. Çok romantik bir insan olmaktan değil de, huzurlu şeyler sevdiğim içindir.
Şimdide isterseniz ölüme gelelim. Ölüm olayı yaşamamıza bir tuaflık getirir. Ölen biri bize yaşamımızın geçici olduğunu hatırlatır. Üniversitede iken bir hocamız önce dedem öldü, sonra babam öldü, dedem ölünce hiç korkmamıştım, babam ölünce ilk defa ailemizin kayıp göçtüğü fikri beynime yerleşti. O Zaman biraz hüzünlendim ama hayla ben gencim babam ve dedem zaten gençtiler diye kendimi avutuyordum. Ama abimi de trafik kazasında kaybedince artık ölümün bir tesadüf olmadığını ve her an kapıyı çalabileceğini anladım. Demek istediğim yaşamımız aslında iki kutupludur. Bir yandan düğünler yapar, diğer yandan cenazeler kaldırırız. Düğün salonlarında mutlu evlilik yapan kaç insan öldüklerinde yan yana mezarlarda yer almışlardır. Cenazelerin en kötü taraflarından biride gürültülü ağlamalar ve sızlamalardır. İnsanların yüzleri bakışları bile ölümün havasını taşır. Öleki bir yas evinde çok uzun kalmak istemeyiz.

Not: Sizlere bu gün naçizene ölüm ve yaşamın bir diğer paradoksu olan düğünü biraz kıyaslıyarak fikir vermeye çalıştık. Dileriz yararlı olmuşuzdur.

Bu yazı 59367 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün işlerinizi yapmak size zor gelmeyecek ve ağır işleri kolay yapacaksınız. Kendinizi daha rahat ve iyi hissedeceğiniz bir gün. İsteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Ayrıca bugün sevdiğiniz konular ile ilgilenecek ve dostlarınız ile haberleşeceksiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile çevrenizi etkileyebilir, sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Ciddiye aldığınız konuları rahat bir şekilde ortaya koyabilir ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Günün saatlerinde farklı bir heyecan hissedebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde duygularınızı denetlemeniz zor olabilir. Fakat öğlene doğru haliniz değişecek. Bu arada projeleriniz ile ilgili gelişmeler beklediğinizden daha farklı yönde gelişebilir. Veya bazı karışıklıklar çıkabilir ve çok fazla emek gerektiren konular ile ilgilenmeniz gerekebilir. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile haberleşecek ve keyifli programlar yapacaksınız. Ayrıca projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Kararlı ve kendinden emin tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler oluşmaya başlıyor. Ancak istediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Fakat siz sakin ve kararlı tavrınızı sürdüreceksiniz. Güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz ve siz de olaylar karşısında enerjik ve güçlü bir tavır sergileyeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşebilir ve onların ziyaretine gitmeyi düşünebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşecek ve eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Bu arada hayal gücünüz uyanabilir. Sabırlı olmanız gereken bir dönem. Bu arada dostlarınıza ve sevdiğinize karşı kırıcı davranmayın.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bugün kendinizi güçlü ve başarılı hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik büyük istekleriniz olabilir. Ayrıca ciddiye aldığınız konular ile ilgili sabırlı ve kararlı davranacaksınız. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve yapmak istediğiniz konular hakkında onların görüş ve yardımını isteyebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Beklentilerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik yeni atılımlarda bulunmanız mümkün. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu öğrenebilirsiniz. İstekleriniz giderek artıyor ve geleceğe yönelik büyük beklentiler içine giriyorsunuz. Seyahat projeleri yapabilir, planlarınızı uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız ve arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapacaksınız. Sevdiğinize karşı daha anlayışlı davranmanız gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Özellikle geçmişte yaşadığınız keyifli zamanları hatırlayabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güçlü olduğunu bildiğiniz yakınlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız olaylar karşısında duygusal tepkiler göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Beklediğiniz gelişmeler istediğiniz kadar hızlı olmadığı için sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artıyor ve beklentileriniz de giderek yükseliyor. Biraz makul olun ve aceleci davranmayın. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Sportif faaliyetler, yürüyüş yapmak ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygu ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir ve bu arada çözüm bekleyen konular kafanızı karıştırabilir. Ancak sabırlı ve sakin bir biçimde olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Sevdiğinizin ve dostlarınızın ilgisi moralinizi yükseltecek. Orta çıkmış olan bazı karışıklıkları çözümlemek için sevdiğinizin desteğini alabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuzu hissedeceksiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişeli bir tavır içine girmekten kaçının ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin.
Facebookta bizi bulun