Düğün Ve Ölüm

Düğün Ve Ölüm
Paylaş
 

Düğünlerimiz Ve Ölümler

Bilindiği gibi hayatımıza anlam ve renk katan şeyler düğünler, biz düğünlerle yeni bir yaşama start alır, eski yaşamımıza veda ederiz. Yeni bir düğün eski alışkanlıklara ve eski arkadaşlara bir vedadır. Çünkü evlenen insanlar gençlik veya haytalık dönemi arkadaşlarını pek arayıp sormazlar. Düğünlerle beraber hayatımızda bazı pozitif gelişmelerde görülür. Daha açık konuşmak gerekirse düğünlerin günlük öneminden bahsedelim. Bir düğün ile tüm eski tanıdıklar ahbaplar bir araya gelip oynar ve yer içerler. Her genç kız en güzel elbiselerini giyip yine her genç erkekte en güzel elbiselerini giyip düğün salona veya düğün mekanına koşturur. Bölelikle yeni beraberlikler yeni çıkma teklifleri bu bir vesile olur, Ama sizler belkide benim gibisiniz, söz gelimi ben düğünleri pek sevmem çünkü gürültülü ortamlar hoşuma gitmez, Halbuki kendi arkadaşlarımı zor ikna ederken birde eski arkadaşlarla mı uğraşayım. Bu yüzden düğünün bitmesini beklerim, gelin ve damat gittikten sonra belkide ortaya çıkarım. İşin aslı bir düğün yapmadan evlenmek çok hoşuma giderdi. Kimsenin olmadığı ve hatta nikah şahidinin bile katılmadığı http://www.sohbetnesesi.com/dugun-ve-olum/ bir düğün düşünüyorum. Biraz saçma olcak ama kadir inanırın bir filminde sevgilisi ile evlenen kadir inanır, denizler şahidim olsun demişti. İşte bende hiç kimsenin olmadığı dağları, taşları şahit gösterebileceğim böyle bir düğün isterim. Çok romantik bir insan olmaktan değil de, huzurlu şeyler sevdiğim içindir.
Şimdide isterseniz ölüme gelelim. Ölüm olayı yaşamamıza bir tuaflık getirir. Ölen biri bize yaşamımızın geçici olduğunu hatırlatır. Üniversitede iken bir hocamız önce dedem öldü, sonra babam öldü, dedem ölünce hiç korkmamıştım, babam ölünce ilk defa ailemizin kayıp göçtüğü fikri beynime yerleşti. O Zaman biraz hüzünlendim ama hayla ben gencim babam ve dedem zaten gençtiler diye kendimi avutuyordum. Ama abimi de trafik kazasında kaybedince artık ölümün bir tesadüf olmadığını ve her an kapıyı çalabileceğini anladım. Demek istediğim yaşamımız aslında iki kutupludur. Bir yandan düğünler yapar, diğer yandan cenazeler kaldırırız. Düğün salonlarında mutlu evlilik yapan kaç insan öldüklerinde yan yana mezarlarda yer almışlardır. Cenazelerin en kötü taraflarından biride gürültülü ağlamalar ve sızlamalardır. İnsanların yüzleri bakışları bile ölümün havasını taşır. Öleki bir yas evinde çok uzun kalmak istemeyiz.

Not: Sizlere bu gün naçizene ölüm ve yaşamın bir diğer paradoksu olan düğünü biraz kıyaslıyarak fikir vermeye çalıştık. Dileriz yararlı olmuşuzdur.

Bu yazı 3633 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak. Çeşitli seminerler, toplantılar ve iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Henüz kararlarınızı uygulamaya başlamamış olsanız bile dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız ve kendinizi bugün daha iyi hissedeceksiniz. Eski dostlarınız ile ilgili alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak. Belki de fikirlerinizi tamamen değiştirebilirsiniz ve eski dostlukları canlandırabilirsiniz. Özgür olmak ve düşüncelerinizi gerçekleştirmek için dayanılmaz arzular duyabilirsiniz. Fakat şimdilik gelişmeleri akışına bırakacaksınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve onlara yardımcı olmak için bazı işlerinizi erteleyebilirsiniz. Fakat kendinizi iyi hissedeceksiniz ve sevdiklerinize yardımcı olmaktan keyif alacaksınız. Böylece ilişkileriniz daha sıcak olacak. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve karşılaştığınız bazı olaylar sizi heyecanlandıracak ve hayal gücünüz uyanacak. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilirsiniz ve arkadaşlarınız ile birlikte çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Ayrıca hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için yoğun bir gün...
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
İş nedeniyle veya bir yakınınızın size ihtiyacı olduğu için seyahate gidebilirsiniz. Fakat yolculuğun amacı her ne olursa olsun hayal gücünüzü harekete geçirecek. Yolculuk sırasında karşılaştığınız kişilerden etkilenebilir ve kendi davranışlarınızın farkına varabilirsiniz. Güç, iktidar, zenginlik ve başarılı olmak istediğiniz bir dönem... Kariyeriniz ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyuyorsunuz. Ancak bunun için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Aslında şansınız yükseliyor ancak bazı detayları gözünüzde büyütme ihtimaliniz var. Ayrıntılar ile çok fazla ilgilenmeyin ve isteğinize odaklanın.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde duygularınız derinleşecek ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen farklı istekler ve özellikle geçmişte yaşadığınız olaylar yoğunlaşmanıza neden olacak. Anneniz ve çocukluk günlerinizi hatırlayabilirsiniz. Fakat gün içinde karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak ve sürprizler harekete geçmenize yardımcı olacak. Bu arada dikkatli, planlı ve çözümleyici tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Yeni projeler yapabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Bugün yapacağınız teklifler ve sunumlar sırasında heyecanınızı denetlemeniz zor olabilir. Fakat sizin heyecanınız ve canlılığınız çevrenizi de etkileyebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi sağlığınıza ve sağlık konularına odaklayacaksınız. Kaygılarınız yüzünden duygusal gerilim hissedebilirsiniz. Endişelerinizi çevrenize yansıtmayın ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen kaygı ile davranmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında meydana gelen olaylar hayal gücünüzü uyandırıyor ve idealleriniz değişiyor. Ancak bu değişimden sevdikleriniz pek memnun olmayabilir. Stratejinizi değiştirebilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayabilirsiniz. Gelişen olaylar karşısında isteklerinizin gerçekleştiği duygusu içine girecek ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Şimdiye kadar farkında olmadığınız önemli ayrıntıları görecek ve bu durumu fırsata dönüştüreceksiniz. İyi duygunuz sayesinde şansınız giderek yükseliyor. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olacak ve geleceğe yönelik yepyeni idealler içine gireceksiniz. Sözü geçen saygın kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Onların desteğini alabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve düşüncelerinizi kararlı bir biçimde ortaya koyacaksınız. Bugün kendinizi güçlü ve heyecanlı hissedeceksiniz. Karşılaştığınız sürpriz gelişmeler ve ilginç kişiler duygularınızı harekete geçirecek. Bu arada şüpheci bir tavır içinde olabilirsiniz ancak kaygılarınızı sevdiklerinize yansıtmayın ve hayal gücünüzü olumlu yönde kullanın. İsteklerinizi gerçekleştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz ve yapıcı tutumunuz ile çevrenizi etkileyeceksiniz. İlginç fikirleriniz olabilir ve farklı organizasyonlar ilginizi çekebilir. Atılım yapmak için kuvvetli arzularınız olabilir fakat şimdilik araştırmanız gerekebilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Çocuklar, kardeşler veya arkadaşlarınız davranışları ve söyledikleri sözler kafanızı karıştırabilir. Bu arada yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun ve akıl yürütmek yerine sezgilerinize güvenin. İçinizden yükselen sese kulak verirseniz, başarılı olacaksınız. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Meydana gelen olaylar sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Aslında fikirlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz ve bugün dostlarınızın tavsiyesini dinleyebilirsiniz. İlginç kişiler dikkatinizi çekecek.
KOVA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Sürprizler sizi canlandıracak... Bütün dikkatinizi yatırıma odaklayabilir, geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için çeşitli projeler yapabilirsiniz. Ev, araba almak veya iş kurmaya yönelik arzular duyabilirsiniz. Bu nedenle araştırmalar yapabilir, isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Bu arada hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Hem arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız, hem de kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Ancak baskı hissettiğiniz konular ve bazı fikirlerinizi değiştirmeye zorlayan durumlar yüzünden sağlık sorunları çıkabilir. Fakat yaşam enerjiniz yüksek ve sorunları kolay atlatabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun