Hakkında

SohbetNeSesi.Com

SohbetNeSesi.Com 2009 yılında; sohbet, chat, muhabbet, arkadaşlık konularına ev sahipliği için açılmıştır. Fakat daha sonradan sitemize geniş bir portal sistemi ile sizler için gündemi takip ediyoruz ; Astroloji, hikaye, haber, siyaset, fıkralar, film izle, sağlık, biyografi, magazin, msn, mankenler, islam, borsa, spor, eğitim, sinema ve daha birçok konuya ev sahipliği yapmaktadır.

Yazarlara Bakış Açısı;

SohbetNeSesi.Com tüm üyelerine ve yazarlarına aynı mesafe ile yaklaşır. Karşısındaki arkadaşlardanda aynı ilgiyi ve saygıyı görmek ister.

Yayınlanan Yazılara Bakış Açısı;

Bu internet sitesinde yeralan bilgiler yalnizca ilgi duyulan konulara iliskin olarak yol gosterici nitelikte genel bilgi vermek amaciyla hazirlanmistir. Yasalarin uygulanmasi ve bunun yaratacagi sonuclar, ilgili bilgi ve olaylara bagli olarak buyuk farklilik gosterebilir. Yasa, kural ve yonetmeliklerin surekli degismesi ve elektronik iletisimin dogasindan kaynaklanan bazi riskler nedeniyle, bu sitedeki bilgilerde gecikmeler, eksiklikler veya yanlisliklar soz konusu olabilir. Soz konusu bilgiler profesyonel muhasebe ve vergi uzmanlari, hukuk danismanlari ve diger benzeri yetkili danismanlarla yapilacak gorusmelerin yerini alacak sekilde kullanilmamalidir. Bu sitedeki bilgileri kullanarak herhangi bir karar vermeden veya harekete gecmeden once profesyonel bir danismana basvurulmasi gerekmektedir.

Portal Yönetim Yapısı;

SohbetNeSesi.Com yönetimi; editörler, grafikerler ve yazılımcılar olmak üzere üç gruptan oluşur. Editör grupları, her gün eklenen yazıları kontrol eder, onay verir ya da reddeder. Eklenen tüm yazıların onaylanması, hukuksal kontrolünün yapılması ve gerekiyorsa yazarının uyarılması gibi konular editör grubunun görevleri arasındadır. Grafikerler grubu ise, site üzerinde bulunan tüm grafikleri yapmak ve düzenlemek ile yükümlüdür. Yazılımcılar grubunun görevi, site üzerinde yapılacak her türlü yenilik ve gelişimin kodlamalarını yapmak, gereken bölümlerde tekrar kodların düzenlenmesini sağlamaktır. Tüm bu yönetim grubu üyeleri, mutad toplantıları ile site için gereken kararları alır. Yeni açılacak bölümler, kapatılacak bölümler, düzenlenecek aktiviteler ve diğer her türlü karar yönetim heyeti tarafından alınır ve ilan edilir.

SohbetNeSesi.Com, kimsenin incinmemesi ya da zor durumda kalmaması açısından tüm yöneticilerinin isimlerini saklı tutar. Yönetimin görevi, sadece sitenin yaşamını devam ettirmesi ve büyümesini sağlamaktır. Yönetime gönderilen her türlü mesaj, öneri ve eleştiri, yönetim tarafından yanıtlanır ve sitenin mesaj panosunda yayınlanır. SohbetNeSesi.Com’un her üyesi, yöneticiler ile dilediği konuda, dilediği zaman iletişim kurabilir ve yanıtını en kısa zamanda alır.

Sohbet Odaları Yönetimi;

SohbetNeSesi.Com Yönetimi sunucu üzerinde yaşanan ve yaşanacak olaylar ile ilgili hesap vermek zorunda degildir. Nick ve kanallar sunucuya ait olup, sorumlulugu kullanicilara aittir, Sohbet yönetimi gerektiği yerde nick ve kanallar üzerinde oynama yapabilir, dilediği yetkiyi uygun olan kullaniciya verir ve uygun olmayan davranışlar göz önünde bulundurulursa verdiği gibi geri alır, kullanıcıyı yasaklayabilir.

Sohbet Odalarında Daha Keyifli Bir Ortam için;

Sohbet esnasında üçüncü kişileri küçük düşürücü, hakaret içeren, taciz ve tehdit edici itham ve iftiralarda bulunmamaya,

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazmamaya,

Sohbetlerde genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, taciz ve tahrike yol açan, ponografik olarak nitelendirilebilecek hiçbir yazı, resim, materyal veya unsur kullanmamaya ve hiçkimseyi bunları kullanmaya teşvik etmemeye,Saldırgan, şiddet yanlısı, ırkçı, manevi duyguları rencide eden sohbetler yapmamaya,Kurumsal reklam ve ticari amaçlı konuşmalar yapmamaya,Diğer üyelerin sohbet servisini kullanmasını etkileyecek şekilde davranmamaya,iğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere veya yazılıma zarar verecek bilgi veya programlar paylaşmamaya,Başkalarına ait kişisel bilgileri kayıt etmemeye, kötüye kullanmamaya,Piyasada satılan herhangi bir yazılımın kodlarını, seri numaralarını, bu kod ve bilgileri kırmak/çözmek için gereken bilgi ve yazılımları duyurmamaya; tüm bu konularda alışverişe girmemeye.

Telif Hakları;

Sitemizin web sayfasında yayınlanan içerikten tamamiyle yazan kişiler sorumludur, izinsiz veya kaynak gösterilmeden hiçbir içerik alıntı yapılamaz, yapanlar hakkında ‘‘google site hakları yasası’‘ sistemi devreye sokulacak ve gerekli işlemler yapılacaktır.

Sitemizde yayınlanan herhangi bir materyalin telif hakkı sahibi olduğunu iddaa eden kişi, kurum yada kuruluşlar tarafından içeriğin kaldırılması talebi durumunda gerekli bilgiler alındıktan sonra içeriğin kaldırılması veya kaldırılmaması görüşülür.