İlginç Bilgiler

İlginç Bilgiler
Paylaş
 

Burada size ilginç geleceğini düşündüğümüz bazi bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Merak uyandıracak bilgiler

1): Dünyadaki tüm sulları hangi işleme tabi tutarsanız tutun. İster ısıtın istersen de dondurun yada isterseniz için, ne yaparsanız yapın suyu yok edemezsiniz. Tarihten bu güne dünyada bir gr. su eksilmemiş yada artmamışmıştır. Diyeceksiniz ki iyi ama ülkemiz neden bazen kurak, çünkü o su sadece dünyanın bazen başka bölgelerine dağılır.

2): M.Ö 100 li Yılarda yaşayan Ramses mumyası görenleri dehşete düşürüyor. Çünkü mumlanan ramses yüzündeki benleri ve suratındaki kıl parçalarını bile hala cap canlı koruyor. Diyeceksiniz ki mısırda herkes mumyalanıyormuydu? Hayır tabiki sadece parası olan zenginler mumyalanıyordu. Mısırlara göre biz mumyalanıp bedenimizi korursak yok olmayız ve cennete gideriz. Bu yüzden yoksular cennete gidemezdi.

3): Ramsesin piramit’indeki anıta Güneş vurur. 80 li yaşlarda ölen bu odaya Ramses sadece doğduğu ve öldüğü gün güneş vurur. Çağımızın bilim adamları ve mimarları biz bu gün tüm olanaklarımızı kulansak dahi eski mısırların yaptığı bu mimariye ulaşamayız. Bu yüzden bazı insanlar piramitlerin ufolar tarafından inşa edildiğine inanmaktadır.

4): Dünyanın gelmiş geçmiş en güzeli kadını kabul edilen kleopatra güzeliğini korumak için saçlarını her gün öküz kanı ile yıkardı.

5): Mısırda kardeş, prens ve prensesler evlendirilirdi. Mısır halkı arasında da erkek ve kız kardeşin evlendirilmesi gönülü bir şekilde evlendirilmeleri rastlanan bir olaydır.

6): Papağan balığı kendi etrafına koza örüp kendini en ince kayalıklar arasına saklar. Dışarıya ne koku verir nede herhangi bir göz onu görebilir. Fakat kör balina gözleri görmemesine ve koku almamasına rağmen nede kulakları işitmesine rağmen papağan balığını bulur ve yer. Diyeceksiniz ki nasıl? Çünkü papağan balığının vucudununda yolladığı elektro manyetik dalgaları takip ederek onu bulurlar. Şu şekilde daha açık anlamanız için diyelim ki pencerenizin perdeleri kapalı tahtalarla civilediniz, kapıları kapatınız ve kendinizi bir kutunun içine saklayıp kilitlediniz. Kör, sağır düşmanınız yinede vucudunuzun dalgalarını izleyerek sizi bulabilir.

7): M. Kemal Atatürk tüm orduları yenmesine rağmen çok cesur olmasına rağmen geceleri yatarken hep ışığı açık yatardı. Işık kapalı olunca korkar ve uyuyamazdı. Atatürk hiç bir zaman geceleri uyurken ışığı kapatmamıştır.

8): Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komutanlarından olan Büyük iskender uyumadan önce uzanır ve uzandıktan sonra parmağına bir kadeh tutuştururdu. ve tam uykuya dalıp uyuyacaken kadeh yere düşürür ve kırılırdı. Büyük iskenderde hemen uyanırdı, Ona soranlara ben bir komutanım benim çok uyuyamam lazım tam 2 saat sonra parmağım açılıp kadeh elimden düşüyor ve ben uyanıyorum ve bölelikle sorumluluklarımı yerine getiriyorum. http://www.sohbetnesesi.com/ilginc-bilgiler/

9): Dünyanın yine en büyük komutanlarından olan Timur delilerden korkardı ve onları gördüğünde hemen öldürürdü.

10): Atatürk yemeklerde hiç bir zaman beyaz et yemezdi. Aşçısı ben sofraya ne kadar tavuk etti yada bıldırcın bırakiyorum fakat Kemal Paşa misafirleri yese de o hiç elini sürmüyor ve ağzına götürmüyordu. Bunun üzerine bende Paşam siz neden tavuk etti ve beyaz etten bu kadar kaçıyorsunuz diye sordum ve oda bana biliyormusun ben bir gün trabzon valisini ziyarete gitmiştim. Orada trabzon valisi bana kafesindeki kanaryaları gösterdi. Bende gayri ihtiyari bu kanaryaların kafesini araladım ve o an kanaryalar uçup kuçağıma kaçtılar bilirmisin ben bana sığınana benden yardım isteyene dokunamam demiştir.

Bu yazı 1622 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

HEMEN SOHBETE BAŞLA
REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Facebookta bizi bulun